Regulamin
Regulamin przyznawania, wdrażania i monitoringu Certyfikatu "Polska Gwarancja - Polska Dystrybucja".
-
Certyfikat przyznaje jedynie firma F.H.U. Web-Com Marcin Rozmus na podstawie zgłoszenia wysłanego za pośrednictwem strony internetowej oraz po pomyślnym przejściu weryfikacji przed podmiot zgłaszający się.
- Przez Organizatora rozumie się firmę F.H.U. Web-Com Marcin Rozmus z siedzibą w Kozach ul. Tęczowa 2b.
-
Znak towarowy Certyfikatu wraz ze wszystkimi treściami na stronie internetowej jest własnością firmy F.H.U. Web-Com i podlega prawu autorskiemu. Kopiowanie, przesyłanie, rozpowszechnianie oraz wykorzystywanie znaku towarowego Certyfikatu i jakichkolwiek treści z nim związanych bez zgody firmy F.H.U. Web-Com Marcin Rozmus jest zabronione.
-
Przez Podmiot zgłaszający się rozumie się sklep lub dystrybutora, lub producenta ubiegającego się o Certyfikat.
-
Certyfikatem nazywa się Certyfikat "Polska Gwarancja - Polska Dystrybucja".
-
Certyfikat wydawany jest na rok od daty przyznania. Pod koniec tego terminu sklep lub dystrybutor (producent) powinien zgłosić Organizatorowi chęć przedłużenia Certyfikatu.
-
Podmiot zainteresowany uzyskaniem Certyfikatu zgłasza swój udział w programie poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie int. programu.
-
Upoważniony pracownik Organizatora sprawdza, czy podmiot spełnia wymogi przyznania Certyfikatu. Jeżeli tak ? Certyfikat zostaje przyznany.
-
Podmiot otrzymuje certyfikat tylko dla produktów danych marek (czasami tylko na konkretne produkty lub daną grupę produktów wybranej marki). Nie jest to certyfikat dla sklepu lub dystrybutora w ogólności. Nie może być stosowany do innych produktów czy marek.
-
Certyfikat przyznawany jest w dwóch przypadkach:
-
kiedy Polski dystrybutor sprowadza oferowany przez siebie towar legalnie od producenta i zapewnia gwarnację na terenie kraju zgodną z polskim prawem,
-
kiedy sklep kupuje towar jedynie u legalnego dystrybutora.
-
-
Wysłanie zgłoszenia nie jest jednoznaczne z otrzymaniem Certyfikatu.
-
Zastrzegamy sobie prawo do odmowy przyznania Certyfikatu bez podania przyczyny oraz do cofnięcia zgody na dalsze posługiwanie się Certyfikatem dla podmiotu, który wcześniej go otrzymał, jeżeli konsumenci będą składać skargi.
-
Certyfikat zostaje przyznany bezpłatnie, natomiast może to ulec zmianie. W przypadku wprowadzenia opłaty ze Certyfikat podmiot zostanie powiadomiony z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. W przypadku, kiedy sklep lub dystrybutor nie uiści opłaty przy odnowieniu Certyfikatu, straci prawo do posługiwania się nim.
-
Logo Certyfikatu jest niemodyfikowalne.
-
Sklep i dystrybutor mogą ubiegać się o Certyfikat dla tych samych marek indywidualnie. Jeżeli sklep utraci prawo do posługiwania się Certyfikatem dla danej marki, dystrybutor nie utraci tego prawa. Oznacza to, że w przypadku kiedy jeden z ww. podmiotów straci prawo do używania Certyfikatu, drugi posiadający te same marki może go zachować.
-
Prawo do używania Certyfikatu NIE może zostać przekazane przez dystrybutora (producenta) dla sklepów, z którymi współpracuje. Sklepy muszą zgłosić chęć udziału w programie i zostać sprawdzone, aby móc korzystać z Certyfikatu. Dystrybutor po otrzymaniu Certyfikatu może używać loga akcji na własnych stronach oraz opisach produktów, jak również w drukowanych materiałach.
-
Podmiot zgłaszający swój udział jest zobowiązany podać prawdziwe informacje.
-
Organizator nie odpowiada za zmiany w pozyskiwaniu towarów przez sklepy i dystrybutorów trakcie okresu ważności Certyfikatu.
-
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość informacji dostarczanych przez certyfikowane podmioty.
-
Podmiot zgłaszający się do programu wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz danych firmy do celów niezbędnych w realizowaniu punktów niniejszego regulaminu (lub: do uzyskania i wdrożenia Certyfikatu oraz do późniejszego monitoringu)
-
Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w niniejszym regulaminie.