Gwarancja typu door-to-door

2011-08-19

Ciekawą, wartą uwagi inicjatywą jest gwarancja typu door-to-door. Mogą ją zaoferować jedynie te sklepy, które oferują towar zakupiony u legalnych dystrybutorów (producentów).

Gwarancja door-to-door – to inaczej gwarancja "od drzwi do drzwi". Jest to rodzaj luksusowej i niezwykle przyjaznej dla Klienta gwarancji, polegającej na całkowicie darmowej obsłudze transportu wadliwego sprzętu od drzwi Klienta do serwisu i z powrotem. Zgłoszenie gwarancyjne przyjmowane jest na podstawie dowodu zakupu produktu - paragonu lub faktury. Reklamowany sprzęt jest odbierany od Klienta przez kuriera, następnie naprawiany w autoryzowanym serwisie producenta i wreszcie – dostarczany z powrotem w to samo miejsce.

Gwarancja door-to door jest:

  • komfortowa – Klient wysyła i odbiera sprzęt bez wychodzenia z domu. Kurier zabiera go wprost od drzwi klienta, zawodzi do serwisu i przywozi Klientowi naprawiony;

  • szybka – transport odbywa się kurierem, dzięki czemu mamy pewność, że czas przesyłki będzie skrócony do minimum;

  • darmowa – Klient nie ponosi żadnych kosztów.

Wielu dystrybutorów oferuje oprócz klasycznej również ten rodzaj gwarancji. Wynika to głównie z dbałości o potrzeby Klienta i chęci świadczenia usług na najwyższym poziomie. Warto więc zwrócić uwagę czy sklep, w którym kupujemy np. sprzęt fitness, zapewnia nam także i ten rodzaj gwarancji.